Aktualności - Ostrowiec Biega

Ostrowczanie na trasie Movistar Lima 42K w Limie

W niedzielę 20 maja dwóch maratończyków z Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios i Marcin Wiśniewski przebiegli Movistar Lima 42K czyli maraton w Limie, stolicy Peru (Ameryka Południowa). Piotr Dasios uzyskał czas 3.18.46 i zajął 161 miejsce w klasyfikacji open. Marcin Wiśniewski osiągnął czas 4.20.23 i zajął 1122 miejsce open.

2018-05-29 12:04
Uczestnicy charytatywnego biegu Kilometry Dobra

Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy "OstroBiec" i Grupa Kavarito wspólnie zorganizowało bieg charytatywny „Kilometry Dobra - bieg 12-godzinny”. Udział w biegu polegał na okrążenie stawów na Gutwinie dowolną ilość razy i wrzuceniu do puszki 1 zł za każde przebiegnięte okrążenie. Cały wpływ z imprezy przeznaczony został na remont Domu Dziecka w Denkowie

2018-05-21 09:53

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbył się Bieg Charytatywny dla Olesia. Imprezę zorganizowało Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”, a patronat nad imprezą objął prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

2018-04-19 08:21

Ostrowiec Świętokrzyski może pochwalić się kolejną osobą, która swoją postawą na biegowych trasach zasłużyła sobie na Koronę Maratonów Polskich. Do tego elitarnego grona dołączył były dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wiceprezydent miasta Jarosław Bąchorek.

2018-04-17 07:47

Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” zaprasza w niedzielę 15 kwietnia do Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin na Bieg Charytatywny dla Olesia.

2018-04-10 10:05

Około 20 biegaczy z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic wzięło udział w 13. edycji PZU Półmaratonu Warszawskiego. Najszybciej pośród „naszych” z dystansem 21 kilometrów i 97,5 metra poradzili sobie Łukasz Żaczek (01:24:34) i Urszula Pyszkowska (01:56:12).

2018-03-27 14:52

W minioną niedzielę ostrowczanie rywalizowali na trasie trzech półmaratonów. Największa grupa wybrała się do Krakowa. Mniej liczne ekipy skierowały swoje kroki w bardziej skrajne rejony kraju - nad morze i w góry.

2018-03-19 14:38

W minioną niedzielę w Radomiu odbyła się 11. edycja Biegu Kazików. Bieg główny, na dystansie 10 kilometrów, ukończyło 1015 osób. Zwyciężył Ukrainiec w barwach LKB Rudnik Dmytrii Didovodiuk (00:30:13). Na wysokim 6. miejscu finiszował Sylwester Lepiarz. W radomskiej imprezie wzięło udział około 40 ostrowczan!

2018-03-13 09:08

W miniony weekend w 333 miastach i miejscowościach w Polsce oraz 8 za granicą odbyły się biegi w ramach 6. edycji wydarzenia „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Ostrowczanie biegali w kilku lokalizacjach, ale najliczniej reprezentowani byli w Kielcach i Starachowicach.

2018-03-05 14:45

Około 150 osób wzięło udział w I Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” zorganizowanym przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” i ostrowieckim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do puszek trafiło łącznie 4017 złotych z przeznaczeniem na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

2018-01-14 14:04