Aktualności - MosirGutwinRun

Zapisy internetowe do finałowej rundy XI MosirGutwinRun 2023 zamknięte!


Start do biegu - w tle brama startowa.

Zakończyły się internetowe zapisy do ostatniej - 6. rundy cyklu biegów i marszów XI MosirGutwinRun 2023 w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Udział w biegach i marszu nordic walking 8 października zadeklarowało 240 osób.

Przypomnijmy, że w ramach każdej z sześciu rund odbywają się biegi na dystansie ok. 10 i 5 kilometrów oraz 5-kilometrowy marsz nordic walking. Start w biegu na ok. 10km, zaliczanym do maratonu na raty, podczas najbliższej niedzieli zadeklarowało 66 osób. Z trasą biegu na ok. 5km, zaliczaną do półmaratonu na raty, chce się zmierzyć 106 osób, a na tej samej trasie z kijami nordic walking przemaszerować chce 68 osób.

W niedzielę o godzinie 8.30 rozpocznie pracę biuro zawodów, które stanie w niedalekim sąsiedztwie budynku administracyjnego ośrodka Gutwin. Tu osoby, które w tegorocznym cyklu wystartują pierwszy raz będę mogły odebrać swój numer startowy. Koszt numeru startowego wynosi 10zł.

Zobacz: Listę startową 6. rundy | Mapki tras.

W biurze zawodów będzie można też potwierdzić jeszcze swój udział (dla osób, które tego nie dokonały on-line) oraz zapisać najmłodszych do jednego z trzech biegów dla dzieci – dla przedszkolaków (dystans ok. 100m), dla uczniów klas I-III (ok. 300m) oraz uczniów klas IV-VI (ok. 1km).

Bezpośrednio po zamknięciu mety w rywalizacji na dystansie 5km na leśnej muszli koncertowej rozpocznie się ceremonia zakończenia cyklu, podczas której wręczone zostaną medale, statuetki i nagrody. Organizatorzy przygotowali też smaczną niespodziankę - kiełbaskę z grilla, na którą zapraszają wszystkich uczestników biegów i marszu.

Harmonogram:
8.30 - 9.45: odbiór numerów startowych do biegu na 10 km,
10.00 - 11.30: bieg na ok. 10 km,
10.00 - 11.30: odbiór numerów startowych do biegu i marszu na 5 km i zapisy do biegów dla dzieci,
11.30 - 11.55: biegi dla dzieci i młodzieży (od 100 do 1000m),
12.00 - 13.00: bieg i marsz nordic walking na ok. 5 km,
ok. 13.15: ceremonia zakończenia cyklu (okolice leśnej muszli koncertowej).

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami XI MosirGutwinRun 2023 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Depil Concept, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja Primo, Konrad Słowik - Osteopatia i Fizjoterapia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sport Medical - Tlenoterapia Hiperbaryczna, Agencja Reklamowa KreoGraf, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Szwajcaria Bałtowska, Browar Bałtów, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Galeria Mebli Arkadia, MimiTorek, Salon Komputerowy Render 2000, Centrum Sport, Finow Polska, Pizzeria DaGrasso oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patronami medialnymi są Radio Kielce, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

2023-10-06 12:47 | Autor: MOSiR