Aktualności - Ostrowiec Biega

Na Gutwinie pobiegli Tropem Wilczym

Pamiątkowe zdjęcie uczestników Biegu Tropem Wilczym

W Ostrowcu Świętokrzyskim po raz drugi odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym".

Bieg główny na dystansie 10km wygrał Damian Noga reprezentujący KP PSP Sandomierz, osiągając na mecie czas 33.05. Kolejne miejca na podium wywalczyli Piotr Jaśtal (Domaszowice) i Damian Stachura (Bęcków), a najwyżej sklasyfikowanym ostrowczaninem był Rafał Gontarczyk (4. miejsce, 35.15). Najszybszą kobietą okazała się ostrowczanka Dominika Łukasiewicz (40.18), a kolejne miejsca na podium wywalczyły Iwona Kołbut (Kraków) i Kinga Myśliwska (Ostrowiec Św.). Bieg ukończyło 154 osoby.

W marszu nordic walking na dystansie 5km wzięło udział 43 osoby. Najszybciej na mecie zameldował się ostrowczanin Jacek Kozakowski (30.55), a na tuż za nim finiszowali Maciej Blajer (Rzeszów) i Jerzy Krakowski (Mielec). Wśród kobiet jako pierwsze na mecie zameldowały się Elżbieta Blajer (Rzeszów), przed Magdaleną Rudziejewską (Annopol) i Martą Gołębiewską (Miłków).

Zorganizowano również bieg na honorowym dystansie 1963 metrów, na pamiątkę śmierci ostatniego z "wyklętych" - Józefa Franczaka ps. "Lalek". Imprezie towarzyszyły pokazy wojskowe, a po biegu na wszystkich czekała grochówka.

2020-03-02 14:55 | Autor: JS