Aktualności - Ostrowiec Biega

Poniedziałek - 27 listopada 2017 na długo pozostanie w pamięci biegaczy z Ostrowca Świętokrzyskiego i regionu. Tego dnia grupa 18 osób powołała do życia Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”. Na czele nowego tworu stanęła jego pomysłodawczyni Anna Bober. Wybrano władze stowarzyszenia i wytyczono kierunki jego działania.

2017-11-30 17:28

Dwanaście osób z regionu ostrowieckiego wzięło udział w sobotnim wieczornym IV Biegu Ulicznym o Gorącą Dynię w Zwoleniu. Najszybciej na mecie zameldował się Sylwester Lepiarz, który finiszował na 4. miejscu. Na 28. miejscu (2. miejsce wśród kobiet) ukończyła bieg Kinga Kacuga. 5-kilometrowy bieg w Zwoleniu ukończyło 316 osób.

2017-10-30 09:16

Czwórka ostrowczan ukończyła w minioną niedzielę 18 PKO Poznań Maraton. Dla dwójki z nich był to bieg specjalny, bo wieńczył ich starania o Koroną Maratonów Polskich. Od 15 października mogą się szczycić jej zdobyciem Łukasz Dąbrowski i Damian Brociek.

2017-10-20 12:00

W miniony weekend odbył się 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Trasę o długości 21,0975 km ukończyło 8336, co jest nowym rekordem frekwencji krakowskiej imprezy. Zwyciężył Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czasem 01:03:41. Tradycyjnie jesienią do Krakowa jeździ rozprawić się z półmaratońskim dystansem wielu ostrowczan. Tym razem wybrało się tam blisko 20 osób. Najszybszy z ostrowczan okazał się Łukasz Rogoziński, który minął metę gdy zegar firmy mierzącej czas wskazywał 01:28:52.

2017-10-16 12:27

W Ćmielowie odbył się IV Bieg Papieski, którego organizatorami była Parafia w Ćmielowie, Urząd Miasta i Gminy, Klub Sportowy Świt Ćmielów oraz miejscowy Dom Kultury. Bieg miał na celu, oprócz popularyzacji biegania, uczczenie Dnia Papieskiego. Na starcie stanęło w sumie 150 biegaczy w kliku kategoriach wiekowych.

2017-10-08 07:39

W Starachowicach odbyła się szósta edycja biegu MANia Biegania. W biegu na dystansie 8km zwyciężył reprezentant gospodarzy Dawid Kubiec (Starachowice / Juventa) z czasem 25:12,41. Tuż za nim finiszował Sylwester Lepiarz z Wronowa w Powiecie Ostrowieckim. Na podium stanął też ostrowczanin Paweł Wosiek, który został sklasyfikowany na 3. miejscu w kategorii M-40. Ostrowiec Św. reprezentowany był w Starachowicach przez liczną, bo aż 22-osobową grupę!

2017-10-01 16:28

W imieniu organizatorów zapraszamy na IV Bieg Papieski - Ćmielów 2017, który odbędzie się 7 października 2017 (sobota) o godz. 12 00. Głównym wydarzeniem imprezy będzie uliczny bieg na dystansie 10km z miejscowości Borownia na Stadion Świtu w Ćmielowie.

2017-08-25 11:55

Tysiąc płonących zniczy, mrok i minuta ciszy. W takiej oprawie w minioną sobotę biegacze z Ostrowca Św. wzięli udział w 27. Biegu Powstania Warszawskiego - wyjątkowej imprezie organizowanej co roku w stolicy w ramach obchodów rocznicy wydarzeń sprzed ponad pół wieku.

2017-08-02 06:41

W niedzielę po raz 16 ścigano się po ulicach Krakowa w ramach organizowanego tam maratonu. W 16. PZU Cracovia Maraton zwyciężył Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva (02:12:52), a najlepszy z Polaków był Łukasz Kapłon (02:29:41), który zajął szóste miejsce. W grodzie legendarnego smoka wawelskiego, choć ostatnio kojarzonego bardziej ze… smogiem, z maratońskim dystansem zmierzyło się też kilkoro ostrowczan.

2017-05-03 15:23

Na mapie świętokrzyskich półmaratonów przybyła dziś kolejna miejscowość. Swój pierwszy bieg na tym dystansie zorganizowały Starachowice. Brico Marche - Hotel Senator Challenge I Półmaraton Starachowicki zakończył się triumfem lokalnego biegacza - Rafała Czarneckiego (STS Skarżysko-kamienna), który trudną, naszpikowaną podbiegami trasę pokonał w czasie 01:10:37.

2017-04-30 18:51